Data publikacji : 2016-11-18

Edytorial: Wokół sporów o suwerenność

Wojciech Arndt



Dział: EDYTORIAL

Abstrakt

Kategoria suwerenności, pomimo bogatej tradycji, wydaje się wciąż zagadnieniem na nowo odkrywanym. Współczesne wyzwania, z jakimi zmagają się państwa, zarówno w wymiarze międzynarodowym, jak i wewnętrznym, prowadzą do przedefiniowania suwerenności. Na gruncie dyscyplin naukowych, w obrębie których badana jest ta kategoria, rozwijane są interesujące koncepcje, ukazujące niekiedy zupełnie nowe spojrzenie na przedmiot opisywany od przynajmniej kilku stuleci. Pomimo takich nowatorskich ujęć, kategoria suwerenności wciąż odnosi się do stosunków między państwami, do ustroju państwowego, do zorganizowanych społeczeństw, a niekiedy nawet do poszczególnych osób. Wciąż warto też analizować kilkusetletni dorobek myśli nad suwerennością. Korzystając z niego można znaleźć wytłumaczenie także niektórych aktualnych problemów związanych z rozumieniem suwerenności..,



Szczegóły

Bibliografia

Statystyki

Autorzy

Pobierz pliki

PDF

Wskaźniki altmetryczne


Licencja

Creative Commons License

Utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.

Uwagi dotyczące praw autorskich

Autorzy publikujący w tym czasopiśmie wyrażają zgodę na następując warunki:

  1. Autorzy zachowują prawa autorskie, przyznając czasopismu prawo do pierwszej publikacji swojego tekstu jednocześnie zarejestrowanego pod numerem licencji CC BY-ND, która pozwala innym na korzystanie z tego tekstu z uznaniem autorstwa tekstu oraz pierwotnej publikacji w tym czasopiśmie.
  2. Autorzy proszeni są o nawiązywanie odrębnych, dodatkowych porozumień wynikających z umowy, dotyczących dystrybucji opublikowanej w czasopiśmie wersji tekstu nie na prawach wyłączności (np. opublikowanie go w repozytorium instytucji lub w innym czasopiśmie), z potwierdzeniem pierwszej publikacji w tym czasopiśmie.

Wyraża się zgodę i zachęca autorów do publikacji ich tekstu w Internecie (np. w repozytorium instytucji lub na jej stronie internetowej) przed lub podczas procesu składania tekstu jako, że może to prowadzić do korzystnych wymian oraz wcześniejszego i większego cytowania opublikowanego tekstu (Patrz The Effect of Open Access). Zalecamy wykorzystanie dowolnego portalu stowarzyszeń badawczych z niżej wymienionych:

 


Redakcja czasopisma
Horyzonty Polityki

email: horyzonty@ignatianum.edu.pl
email: horyzonty.polityki@ignatianum.edu.pl
tel. +48 12 3999 651
O platformie:
Copyright 2019 by Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
OJS Support and Customization by LIBCOM
Platform & workfow by OJS/PKP